Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Tiskādu vidusskolas skolēnu ekskursija projektu nedēļas ietvaros.

 

Kad bijām „Vecakmeņos” izpriecājušies, ceļa mērķis mums bija Rēzeknes Latgales Kultūrvēstures  muzejs. Šeit mūs sagaidīja pārsteigums, jo mēs apskatījām lielisku izstādi, uzzinājām, kādas neparastas lietas var izgatavot no dabas materiāliem. Daļai no bērniem bija iespēja gleznot kopā ar īstu mākslinieku, kurš atklāja savus noslēpumus. Bet otrā grupa devās pētīt keramiku. Viņi izsekoja līdzi māla brīnumainajām pārvērtībām no māla kalna līdz pat podnieka ceplim, iepazinās ar podniecības pirmsākumiem un keramikas tradīcijām Latgalē. Kopā mēs pildījām dažādus uzdevumus.

Beigās mums piedāvāja iespēju pašiem izmēģināt roku māla veidošanā.

Ekskursijas laikā pārliecinājāmies, ka Latgale ir tiešām apburto noslēpumu zeme.

Bērnu acīs bija ne tikai nogurums no brauciena, bet arī neviltots prieks par redzēto.

 

5.klases audzinātāja Ludmila Šmaukstele