Nodarbība “Zaļā klasē”

 

       Mežsaimniecības uzņēmums “Latvijas Finieris” organizēja izglītojošo pasākumu “Zaļā klase” Latgales reģiona skolām. Pasākums tika organizēts brīvā dabā un ir veltīts Latvijas mežsaimniecības nozares  izzināšanai. Skolēni paplašināja savas zināšanas  par mežiem un to apsaimniekošanu, par koksni, to apstrādes veidiem un tālāku izmantošanu, kā arī par apmācības un karjeras iespējām.

       Tiskādu pamatskolas 5.-6. klašu skolēni  8. septembrī apmeklēja šo pasākumu un piedalījās dažādās aktivitātēs. Bija sagatavotas 30 informatīvas pieturvietas par pilnu meža apsaimniekošanas ciklu, sākot no sēklas līdz pat  papīram, audumam, saldējumam, koka mājām un mēbelēm, koka satelītiem, tankkuģiem un pat debesskrāpjiem 120 stāvu augstumā.

       Skolēniem bija iespēja iepazīties ar meža apsaimniekošanas tehniku, viņi pamēģināja stādīt kokus mežā, uzzināja to, kā izstrādā un pieņem likumus, kādi Latvijā ir dižkoki, skolēniem bija piedāvāta iespēja izmēģināt čiekurvannas, viņi daudz uzzināja par eglēm un to, kā cilvēki agrāk tos izmantoja. Bērni patstāvīgi izgatavoja putnu būri un vēlāk to ievietoja skolas parkā. Pasākuma apmeklēšana skolēniem atstāja spilgtas un ļoti patīkamas atmiņas.

Bioloģijas skolotāja: Valentīna Beļajeva


Drukāt