Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Elvitas Līcītes zivs zvīņu un asaku gleznas

 No 2017.gada 3.maija līdz 16.maijam Tiskādu vidusskolā notika neparasto gleznu izstāde. Gleznas ir unikālas un kreatīvas, jo ir izgatavotas no zivs zvīņām un asakām. Gleznu autore ir Elvita Līcīte, pirmsskolas skolnieces Laimas Līcītes mamma. Elvita Līcīte stāsta, ka ideja veidot šādas gleznas viņai radās nejauši 2010.gadā, kad vīrs Oskars atnesa uz mājām zivis, un zivju zvīņas skaisti spīdēja saulē, kad viņas peldēja ūdenī.  Veidot gleznas no zivīm Elvita mācījās patstāvīgi, nekur iepriekš neko līdzīgu nebija redzējusi. Elvita pati ir kaislīga makšķerniece. Lai sagatavotu materiālu gleznu veidošanai, viņa ļoti ilgi un uzmanīgi tīra zivis, mazgā zivju zvīņas, spuras, asakas un apstrādā tās. Rāmīšus gleznām arī izgatavo pati no dabiskiem materiāliem. Vienas gleznas veidošana ilgst ap pusgadu, ja strādā astoņas stundas dienā. Elvita saka, ka veido gleznas, klausoties mantru mūziku un šis darbs viņai sagādā prieku, palīdz nomierināties, viņa pilnībā aizmirst par ikdienas rūpēm un laiks darbojoties paiet nemanāmi.

 

Viena glezna, kuras nosaukums ir „Nākotne”, ir īpaša un liktenīga, jo, veidojot gleznu, Elvita vēl nezināja, ka viņai būs tieši tāda māja un daba apkārt, kuru viņa attēloja gleznā, dzīvojot un strādājot Anglijā. 

 

Tiskādu vidusskolas skolēni, skolas darbinieki un skolas apmeklētāji bija pirmie, kuri  varēja apskatīt četrpadsmit Elvitas Līcītes neparastas gleznas. Katrai gleznai ir savs raksturs un nosaukums: „Pavasaris”, „Vakars”, „Mīlestība”, „Brīvība”, „Atnācis”, „Esmu kalnā”, „Šķiršanās”, „Lidojums”, „Pretestība” „Tuksnesis”, „Mierinājums”, „Suņa dzīve”, „Dzīves gudrība”, „Nākotne”.

Tiskādu vidusskolas direktore Olga Miseviča