Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Cik garšīgi Latvijas arbūzi!

 

  2017.gada 9. septembrī Tiskādu vidusskolas skolēniem, kuri aktīvi piedalījās makulatūras, bateriju un PET pūdeļus vākšanās konkursos, notika ekskursija Ilūkstē. Skolēniem bija iespēja iepazināties ar lauksaimniecības uzņēmumu, kura audzē arbūzus un melones, tā atrodas Ilūkstes novadā, Pilskalnes pagastā. Uzzināja kā audzē arbūzus un melones un bija iespēja pagaršot gan arbūzus, gan melones, gan ievārījumu no arbūziem. Mūsu organisms labāk uztvēra  arbūzus ar melnu maizi. Arī mēs atvedām mājas arbūzus. Arbūzi bija ļoti garšīgi un saldi. Pēc tam apmeklējām Dabas taku Mazā Siguldiņa „Sprīdīši” Ilūkstē. Tur atrodas daudz koka  skulptūru  pēc pasakas „Sprīdītis”. Mēs uzzinājām daudz interesantu leģendu, ieraudzījām ozolu , kuram ir 515 gadu. Pēc tam devāmies uz Daugavpils cietokšņa sikspārņu centru. Izrādās ka cietoksnī  pārziemo vairāk kā tūkstoš sikspārņu. Mums tika iespēja pabūt sikspārņu lomā un uzzināt, kā tie ķert sev kukaiņus. Diemžēl mēs neieraudzījām nevienu sikspārni, bet  nekas,  vienalga bija interesanti.

 

Ekoskolas koordinatore Valentīna Beļajeva.