Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Festivāls „Laika mašīna” Tiskādu vidusskolā

       2018.gada 27.aprīlī Tiskādu vidusskolā projekta Nr. 8.3.2.2./16/I/001 „Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” ietvaros 1.-9.klašu skolēniem notika festivāls „Laika mašīna”. Festivāla mērķis bija attīstīt skolēniem sadarbības un radošās prasmes, pilnveidot sevi starpdisciplinārās mācīšanās multidisciplinārajā jomā, aktualizējot talantu un spēju pilnveidošanu un attīstīšanu, tādējādi iegūstot zināšanas un valodu prasmes vēstures, mūzikas un teātra jomā. Festivālu skolēniem organizēja Rēzeknes pilsētas teātra „Joriks” aktieri Kristīne Klimanova, Kārlis Derums, Kārlis Tols, Elīna Zujāne un Iveta Graudiņa.

No rīta visi skolēni kopā ar treneriem- konsultantiem sapulcējās skolas lielajā zālē, kur radošā, pozitīvā un aktivitātēm bagātā gaisotnē notika iepazīšanās, iesildīšanās, „ledus laušanas” vingrinājumi un skolēni tika sadalīti grupās. 1.-2.klases skolēni strādāja kopā ar Kristīni Klimanovu un viņiem tika novadīta meistarklase „Skatuves kustība: pašizpausme no pirmatnējiem uguns deju rituāliem līdz hiphopam”. Kārlis Derums 3.-4.klases skolēniem novadīja meistarklasi „Skatuves runa: no senās Grieķijas oratoriem līdz mūsdienām”. 5.-7.klases skolēni piedalījās meistarklasē „Aktiermeistarība: būt par Anglijas karalieni vai par kosmosa pētnieku”, kuru vadīja Kārlis Tols. 8.-9.klasei Elīna Zujāne demonstrēja meistarklasi „Improvizācija: spēja pielāgoties un radīt stāstu no pilsdrupu akmens līdz aifonam”. Pēc meistarklasēm katra klašu grupa prezentēja savu darbu un rādīja to, ko viņi ir apguvuši. Festivāla noslēgumā visi dalībnieki apvienojās vienā kopīgā improvizācijā, baudīja salūtu un saldumus.

 

 

 

Pēc skolēnu atsauksmēm par festivālu var secināt, ka viņiem bija jautri un interesanti, iepatikās dažādas spēles, strādāt komandā un gatavot prezentācijas, uzstāties un skatīties citu komandu uzstāšanos, spēlēt mūzikas instrumentus, zīmēt. Bija interesanti strādāt kopā ar aktieriem. Daudzi skolēni piedāvāja vēl skolā organizēt līdzīgus pasākumus.

Paldies Rēzeknes pilsētas teātra „Joriks” aktieriem, kuri organizēja skolēniem festivālu „Laika mašīna”, veicināja starpdisciplināro mācīšanos un dalījās ar viņiem savā profesionālajā meistarībā.

Tiskādu vidusskolas direktore Olga Miseviča