Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Tiskādu vidusskolas skolēni apmeklē Latgales Kultūrvēstures muzeju un Goru iniciatīvas „Latvijas skolas soma” ietvaros.

23.novembrī Tiskādu vidusskolas 1.-3. un 8.-9.klašu skolēniem tika piedāvāta iespēja apmeklēt dažādas interesantas  programmas Latgales Kultūrvēstures muzejā un apskatīt dažādas zāles un telpas Gorā.

8.-9.klašu grupa apmeklēja muzeja programmu „Latgales Atbrīvošanas piemineklis – no idejas līdz sirdij ”. Skolēni uzzināja  pieminekļa nozīmi,  celšanas vēsturi, tā pārmaiņas laikmetu gaitā, kā arī paši varēja salikt pieminekļa modeli. Pēc programmas mēs devāmies  pie Latgales Atbrīvošanas pieminekļa, apskatījām to tuvumā un vēlreiz atkārtojām un nostiprinājām iegūto informāciju.

Programma deva skolēniem iespēju klātienē pieredzēt Latgales kultūras  un vēstures vērtības, attīstīt kultūras izpratnes un izpausmes kompetenci, stiprināt lepnumu par savu novadu, savu valsti.

Skolēniem ļoti patika programma.

 

1.-3.klašu skolēni iepazinās ar Latgales keramiku programmas „Māla pikuča piedzīvojumi ” ietvaros. Programma tika vadīta Latgales keramikas ekspozīcijā “Māla un uguns pārvērtību radīts brīnums”, kur bērni ar interesi apskatīja keramikas izstādi.  Nodarbībā kopā ar pasaku tēlu Māla pikuci skolēni devās brīnumainajā Latgales keramikas valstībā un izzināja, kā māls pārvēršas podos, svečturos, svilpauniekos u.c. 

Programmas otrajā daļā skolēniem tika dota iespēja pašiem veidot no māla suvenīrus – māla ežukus, ko viņi paņēma līdzi.

Programma deva skolēniem iespēju tuvāk  iepazīties ar Latgales keramiku  un pašiem izmēģināt sevi podnieku amatā. Skolēniem ļoti patika programma.

Abas  skolēnu grupas tuvāk iepazinās ar Latgales vēstniecību Gors. 

Šī ir pirmā augstas kvalitātes akustiskā koncertzāle Latvijā pēc neatkarības atjaunošanas.

Skolēni uzzināja  par koncertzāles nosaukuma nozīmi, ideju,  celšanas vēsturi, dizainu, telpām. Daudzfunkcionālā centra galvenā sastāvdaļa ir lielā zāle ar 1000 skatītāju sēdvietām, kuras iespējams transformēt, palielinot ietilpību līdz 2500 stāvvietām. Skolēniem tika dota iespēja apskatīt mazo zāli,  orķestra mēģinājumu zāli,  horeogrāfijas zāli, mākslinieku grimmētavas, mākslinieku ģērbtuves, foajē un, protams, lielo zāli, kurā šajā dienā tika veikti sagatavošanas darbi latviešu populāras grupas „Bermudu divstūris” koncertam. 

Skolēniem ļoti patika ekskursija un mūsu ģide, kura ļoti interesanti un aizraujoši izstāstīja mums par Goru un atbildēja uz visiem mūsu jautājumiem. Mēs visi bijām sajūsmā no šīs grandiozās celtnes mūsu Rēzeknes vidū.

 

Tiskādu vidusskolas iniciatīvas „Latvijas skolas soma” koordinatore 

Irīna Ščerbakova