Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Projekts “Garšīgie likumi”

 

25. janvārī Rīgas valsts 3. ģimnāzijā notika Vislatvijas projekta “Garšīgie likumi” noslēguma pasākums, kurā piedalījās 18 skolas, tai skaitā arī Tiskādu vidusskola.

Šo pasākumu vadīja kulinārijas šova “La Dolce Vita” vadītājs Roberto Meloni, kurš dzīvo Latvijā jau 17 gadus. Šī pasākuma organizatori mums daudz stāstīja par projekta idejām un to īstenošanu. Ar savu pieredzi un ieteikumiem garšīgai dzīvei dalījās projekta “Garšīgie likumi” eksperts – pavārs Raivo Behmanis.

Līdzās iespējai uzklausīt pieredzējušus ekspertus un garšīgi izzināt likumus, mēs varējām piedalīties 4 meistarklasēs: “Eiropas vēlēšanu sviestmaize”, “ĢMO pārtikā: mīti un patiesība”, “Orientācija ēdienu pasaulē un eksperimenti”, “Ēdienu fotografēšana”.

Mēs uzklausījām ekspertu viedokļus par šo tēmu un uzzinājām noderīgu informāciju par veselīgu un vienlaikus garšīgu pārtiku.

 

Tiskādu vidusskola Eiropas parlamenta Informācijas biroja Latvijā projektu “Garšīgie likumi” īstenoja 2016./2017.mācību gadā. Skolēni projekta īstenošanas laikā ieguva jaunas zināšanas un priekšstatus šādās jomās: “Alergēni”, “Ģenētiski modificētie organismi” un “Jaunā pārtika”.

Esam pateicīgi Eiropas Parlamenta biroja Latvijā sabiedrisko attiecību pārstāvei Jolantai Bogustovai un viņas komandai, Tiskādu vidusskolas pedagogiem Valentīnai Beļajevai, Ļudai Ščemeļovai, Žannai Čuhnovai un Ludmilai Kovaļovai par iespēju darboties projektā un piedalīties projekta noslēguma pasākumā.

Tiskādu vidusskolas skolēnu pašpārvaldes pārstāves Nensija Mazure un Valērija Ņemņaseva