Meteņi mūsu skolā 2018./2019.m.g.

Meteņi ir jautri, spilgti un masveidīgi tautas svētki.
Pēc senlatviešu kalendāra  meteņus  svin 45 dienas pēc Ziemassvētkiem.
Meteņu svinēšanā saglabājušās senas vecā gada aizvadīšanas tradīcijas, jo senajām indoeiropiešu tautām gadumija bijusi tagadējā februāra vidū.
Agrāk latviski ar vārdu „meti” apzīmēja laika griežus, mēru. Meteņos izbeidzas ziema, un nākamā dienā – Pelnu dienā – sākas pavasaris un jauns gads.
Meteņu tradīcijas ir ļoti neparastas un interesantas, tā kā ietver sevī ziemas perioda beigu svētku tradīcijas un pavasara atnākšanu.
Mūsu skolā senlatviešu tradīcijas Meteņu scenāriju gatavo pasākumu vada 10. klases skolēni, 9. klases skolēni izgatavoja Meteņdienas lelli, 3. klases skolēni kopā ar audzinātāju noformēja zāli- pašizgatavota saulīte.
Meteņdienas tradīciju svinēšanā piedalījās visi skolas skolēni.
Meteņdienas svinēšana noritēja ar dziesmu dziedāšanu un mīklu minēšanu, dažādam jautrām spēlēm un izdarībām, pasākuma noslēgumā pats galvenais - pankūku izēšanās.
Jautrais pasākums noslēdzās ar tirdziņu , kurā skolēni varēja pārdot mājās pagatavotos saldumus, pašdarinātus rokdarbus.

Lūk tā mēs atzīmējām Meteņdienu mūsu skolā!
Liels paldies visiem, kuri palīdzēja organizēt un, kuri piedalījās šajā skaistajā senlatviešu tradīcijā.

10. klases audzinātāja Ļ.Šcemeļova

.