Developed in conjunction with Ext-Joom.com

17.aprīlī Tiskādu vidusskolas 5.-7.klašu skolēni devās uz Rīgu, lai programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros apmeklētu Rīgas motormuzeju un Dzelzceļa muzeju.

17.aprīlī Tiskādu vidusskolas 5.-7.klašu skolēni devās uz Rīgu, lai programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros apmeklētu Rīgas motormuzeju un Dzelzceļa muzeju.
Kā pirmo skolēni apmeklēja Rīgas motormuzeju, kur zinošu gidu pavadībā izgāja garo ceļu no automašīnu pirmsākuma līdz mūsdienu auto. Skolēni apskatīja muzeja seno spēkratu ekspozīciju un sekoja stāstam par autobūves pirmsākumiem pasaulē un Latvijā.  Muzeja ekspozīcijā bija iespēja apskatīt vienu no divām leģendārajām Russo-Balt mašīnām, kas saglabājušās līdz mūsdienām. Stāstu par Latvijas autobūves vēsturi turpināja pagājušā gadsimta 30. gadu kravas, vieglie un pasažieru automobiļi «Ford-Vairogs». Skolēniem bija iespēja apskatīt Rīgas autobusu fabrikas (RAF) padomju laiku mikroautobusus «Latvija», kas bija plaši pazīstami visā Austrumeiropā.
Skolēni ar prieku iesēdās PAZ autobusā un virtuāli devās jautrā braucienā uz 70. gadu kolhoznieku kāzām. Bērniem ļoti patika šis virtuālais ceļojums pagātnē.


Rīgas Motormuzejs bērniem deva iespēju iepazīt arī Kremļa kolekciju, pēckara PSRS vieglos automobiļus, sacīkšu auto, kulta auto, kravas un speciālos auto. Ekskursijā bija iespēja iepazīties ar muzeja unikālajiem spēkratiem un arī ar dažādām multimediju aktivitātēm. Skolēni ar lielu interesi sekoja gida stāstījumam, atbildēja uz jautājumiem un paši uzdeva jautājumus.
Pēc tam skolēni devās uz Dzelzceļa muzeju, kur guva ieskatu dzelzceļu vēsturē Latvijā.
Apmeklējot muzeju, skolēni guva ceļojuma sajūtas, uzzināja, kā vada vilcienu kustību un darbojas dažādas ierīces. Skolēni apskatīja lokomotīves, vagonu un citu sliežu ceļu tehniku. Gandrīz visi muzeja ritošā sastāva kolekcijas priekšmeti 20. gadsimtā ir izmantoti Latvijas dzelzceļos, ar tiem nodrošinot gan pasažieru, gan kravu pārvadājumus, kā arī veicot sliežu ceļu uzturēšanu.
Skolēni apskatīja interaktīva ekspozīcija par 20.gs. staciju, kur bija iespēja iepazīt visu- no pasažiera kofera satura līdz dzelzceļnieka dzīvoklim.
Skolēniem ļoti patika iespēja iekāpt un pasēdēt dažādos vagonos.
Ekskursija deva skolēniem iespēju paplašināt savu zināšanu loku un gūt jaunu pieredzi.