Developed in conjunction with Ext-Joom.com

2019.gada 16.aprīlī 10.-12.klašu skolēni projekta „Skolas soma” ietvaros apmeklēja divus Rīgas muzejus.

2019.gada 16.aprīlī 10.-12.klašu skolēni projekta „Skolas soma” ietvaros apmeklēja divus Rīgas muzejus.

Rīgas Motormuzejā skolēniem bija iespēja apskatīt unikālos spēkratus, iepazīties ar dažādām multimediju aktivitātēm. Gids pastāstīja par autobūves vēsturi: no riteņa izgudrošanas līdz pirmajam automobilim. Bērni uzzināja par Kremļa kolekciju, autosportu un motosportu, kulta automašīnām, par auto, moto, velo būvi Latvijā.

Modes muzejā skolēnus gaidīja nodarbība „Kā top tērps. Profesijas”. Muzeja darbiniece stāstīja par to, kā mēs tiekam pie apģērba, kas to izdomā un rada, fotografē, zīmē un demonstrē, kā tas nonāk līdz veikaliem utt. Pēc nodarbības bērni apskatīja izstādi „1918. Brīvības šiks”, kā arī dažādas ekspozīcijas un dažādu laikmetu tērpus.

Skolēni labprāt iesaistās mācību ekskursijās. Vislielākais ieguvums ir jaunas zināšanas, nozīmīgi, ka došanās ārpus skolas telpām mācīšanās procesā veicina sadarbību. Mācīšanās kļūst dzīva, aizraujoša. Tā dod iespēju bērniem satikt cilvēkus, kuriem ir plašas zināšanas savā nozarē. Tā attīsta skolēnu izziņas intereses, paplašina redzesloku, jo teorija bez prakses nav tik efektīva. Bija patīkami, ka bērni ekskursiju laikā nebija pasīvi vērotāji, viņi aktīvi atbildēja uz jautājumiem, paši uzdeva jautājumus. Brauciens mums palīdzēja saskatīt un pārbaudīt to, ko nevar īstenot klasē.