Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Tiskādu vidusskolas skolēnu ekskursija uz Rīgu

Tiskādu vidusskolas skolēnu ekskursija uz Rīgu

15.maijā Tiskādu vidusskolas 3.-4.klases skolēni iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros devās uz Rīgu, lai apskatītu interesantus objektus un paplašinātu savu redzesloku.

Vispirms skolēni apmeklēja Latvijas Dabas muzeju, kas ir vecākais kompleksais dabaszinātņu muzejs Baltijā un lielākā kompleksā dabas bagātību krātuve Latvijā. Skolēniem tika dota iespēja iepazīties ar svarīgākajām Latvijas kukaiņu grupām, Latvijas putnu un dzīvnieku daudzveidību, jūras iemītniekiem. Skolēni uzzināja daudz ko jaunu un nostiprināja jau zināmo. Pateicoties gides interesantam un aizraujošam stāstījumam, laiks paskrēja nemanāmi.

Pēc Dabas muzeja apmeklējuma skolēni devās uz Latvijas Universitātes Botānisko dārzu. Ekskursija 1,5 stundas garumā pa Botāniskā dārza tropu, subtropu un sukulentu siltumnīcām, Tauriņu māju, kā arī dārza āra ekspozīcijām bija aizraujoša, interesanta un neaizmirstama. Tropu tauriņu mājā skolēniem tika dota iespēja piedzīvot tropu eksotiku: izjust tauriņu spārnu vēdas, augu smaržu un džungļu klimatu. Skolēni ar lielu interesi sekoja gides stāstījumam un bija sajūsmā, redzot īstus lielus citronus, palmas un krāšņus rododendrus. Pateicoties siltam un saulainam laikam, skolēni jauki pavadīja laiku Botāniskajā dārzā, iepazinās ar Latvijas un pasaules augu valsts daudzveidību.

 

Pēcpusdienā skolēni devās ekskursijā pa lidostu “Rīga”. Skolēni uzzināja, kā un kāpēc tiek veiktas drošības pārbaudes. Katram bija jāuzrāda personu apliecinošs dokuments, visi gāja cauri rentgena iekārtai, tika pārbaudītas līdzi paņemtās mantas. Gida stāstījums bija interesants un saprotams skolēniem. Ekskursijas laikā skolēniem tika piedāvāts brauciens ar lidostas autobusu apkārt lidlaukam, kur skolēni vēroja lielas un mazas lidmašīnas, redzēja, kā nolaižas lidmašīnas, māja ar rokām lidmašīnas pilotiem. Pēc tam skolēni uzzināja, kur un kā pasažieri saņem savu bagāžu, un uzdeva interesējošus jautājumus gidam. Ekskursijas noslēgumā visi saņēma nelielu suvenīru – atslēgu piekariņu.

Visas ekskursijas bija noderīgas, interesantas un aizraujošas. Skolēni ieguva jaunas zināšanas un bija ļoti priecīgi, ka vienas dienas laikā uzzināja tik daudz jauna.

Direktores vietniece mācību darbā Jeļena Bažanova