Developed in conjunction with Ext-Joom.com

ERASMUS+ projekta Nr.2018-1RO01-KA229-049091_2 “ZWISCHEN DEN KULTUREN” dalībnieku trešā tikšanās Rumānijā

          No 2019.gada 07.oktobra līdz 2019.gada 13.oktobrim Eiropas Savienības Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr.2 (KA2) skolu apmaiņas partnerības projekta Nr. 2018-1RO01-KA229-049091_2 "ZWISCHEN DEN KULTUREN ietvaros notika trešā sadarbības partneru tikšanās Rumānijā. Tikšanās piedalījās visas projekta partnervalstis – Turcija, Latvija un Rumānija. No Tiskādu vidusskolas braucienā uz Rumāniju piedalījās 4 Tiskādu vidusskolas skolēni – Irina Krasutina, Jeļena Krasutina, Arina Boldova, Nadežda Verjovkina un 2 skolotāji – Olga Miseviča un Jeļena Bažanova.

Projekta gaitā skolēni un skolotāji piedalījās dažāda veida aktivitātēs, kuru mērķis bija pilnveidot dalībnieku vācu valodas zināšanas, informācijas tehnoloģiju (IT) iemaņas un apgūt jaunas datorprogrammas, iegūt jaunas zināšanas par partnervalstu un vāciski runājošo valstu kultūru un tradīcijām,  dalīties pieredzē, veicināt izglītojamo sociālo kompetenci. Nodarbības projekta laikā notika ne tikai skolā, bet arī vecākās Rumānijas  universitātes bibliotēkā, Gēte centrā, Vācu lasītavā, Lielbritānijas konsulātā. Visu nedēļu projekta dalībnieki strādāja ļoti aktīvi. Skolēni un skolotāji veicināja lasītprasmes vācu valodā un veica audioierakstus, strādāja ar datorprogrammām – mācījās veidot elektroniskas aptaujas, veikt audioierakstus, apstrādāt bildes, strādāt ar programmu minibooks.ch. Notika darbs ar jaunatnes literatūru, skolēni strādāja pāros un veidoja dialogus vai rakstīja vēstules par tēmu “Mana mīļākā pilsēta”, runāja par ēdināšanas tradīcijām un etiķeti dažādās valstīs, strādāja ar literatūras tekstiem. Pedagogi no Latvijas un Turcijas tikās ar Rumānijas skolēniem un pedagogiem un atbildēja uz intervijas jautājumiem, vēroja mācību stundas pie kolēģiem angļu valodā, matemātikā un sportā. Skolēniem tika organizētas sporta aktivitātes volejbolā. Visi projekta dalībnieki apmeklēja  Mocarta operu “Figaro kāzas”  Nacionālajā Operas teātrī un pilsētas Iasi botānisko dārzu.

12.10.2019. un 13.10.2019. notika mācību braucieni par tēmām “Rumānijas rakstnieki” un “Rumānijas slavenās personības”. Mācību braucienu laikā projekta dalībnieki apmeklēja  Bicaz pilsētas bibliotēku, ezeru Laku Rosu Karpatu kalnos, senās civilizācijas arheoloģisko vietu Cucuteni,  muzejus un pilis. Pēdējā dienā notika projekta nedēļas aktivitāšu izvērtējums, gatavošanās 4.tikšanās reizei 2020.gada aprīlī Turcijā.

 

Dalība projektā iesaistītajiem skolēniem deva iespēju attīstīt savas komunikāciju prasmes vācu valodā un angļu valodā, informācijas tehnoloģiju lietošanas prasmes, iegūt vairāk informācijas par Rumānijas kultūru un tradīcijām, kā arī satikt (atrast) jaunus draugus.

Liels paldies  Erasmus+ projekta koordinātorei dr. Carmen Bulhac, pilsētas Iasi Nacionālā koledžas „Garabet Ibraileanu” un Turcijas skolas “Yavuz Sultan Selim Fen Lisesi” Şereflikoçhisar skolotāju un skolēnu komandai par neaizmirstamajām dienām un iegūto pieredzi Rumānijā.

Tiskādu vidusskolas direktore Olga Miseviča