Septembris ir atkal klāt un reizē ar to arī jaunais mācību gads.

Jaunais mācību gads Tiskādu pamatskolā

Jau kļavu lapas sārtojas,
Jau rindā dzērves kārtojas.
Uz siltām zemēm dzērves trauc,
Mūs šodien visus skola sauc.

Septembris ir atkal klāt un reizē ar to arī jaunais mācību gads. Tāpat kā visās citās izglītības iestādēs, arī Tiskādu pamatskolā izglītojamie un skolas darbinieki ieradās ar ziediem rokās un cerībām sirdīs.

2. septembra rītu iesākām ar svinīgo pasākumu “Zinību diena” izglītības iestādes aktu zālē. 9. klases izglītojamie ar audzinātāju Irinu Ščerbakovu aktu zālē ieveda 12 uztraukušos, bet zinātkārus pirmklasniekus un viņu audzinātāju Irēnu Dubovsku. Izglītojamos, vecākus un darbiniekus uzrunāja izglītības iestādes direktore Olga Miseviča un Maltas apvienības pārvaldes vadītājs Edgars Blinovs, bet Rēzeknes novada pašvaldība 1. klases izglītojamajiem sarūpēja dāvanas veiksmīgām mācībām – sporta maisiņu ar kancelejas precēm. 9. klases izglītojamie apsveica pirmklasniekus un pārbaudīja viņu gatavību mācībām, uzdodot jautrus uzdevumus.

2024./2025. mācību gadu Tiskādu pamatskolā uzsāka 107 izglītojamie, 19 pedagogi un 13 tehniskie darbinieki.

2024./2025. mācību gada izglītības iestādes galvenās prioritātes ir:

• Nodrošināt pareju uz Vienotu skolu - pirmsskolas, 1., 2., 4., 5., 7., 8. klašu izglītojamie mācīsies latviešu valodā.

• Sekmēt iekļaujošās izglītības vides izveidošanu katrā izglītojamā izaugsmei. Iekļaujošās vides filozofija izglītības iestādē – vide, kurā esi laipni gaidīts, vide, kurā gan skolotājs, gan izglītojamais tiek pieņemts ar savu individualitāti, vide, kurā katram tiek atvēlēts laiks izaugsmei.

• Pilnveidot izglītojamo mācību sasniegumu vērtēšanu. Izglītojamo mācību sasniegumi tiek vērtēti saskaņā ar jaunu sasniegumu vērtēšanas kārtību. Vērtēšanai ir vienota pieeja, precizēti vērtēšanas veidi, noteiktas prasības izglītojamo mācību sasniegumu vērtēšanas kārtībai, vienota vērtēšanas skala, nav iespējas pārrakstīt katru pārbaudes darbu, uzlabot vērtējumu būs iespēja mācību gada beigās, kārtojot vienu kopīgu pārbaudes darbu.

Audzināšanas darbā veicināt izglītojamo vērtību sistēmas pilnveidošanos, pašdisciplīnu, izpratni par pienākumiem un tiesībām, paaugstinot viņu atbildību par saviem sasniegumiem, savu dzīvību, veselību un drošību.

Akcentējamie tikumi: Godīgums, laipnība, līdzcietība, taisnīgums.

Akcentējamas vērtības: Ģimene, Dzīvība, Daba.

Visiem izglītojamajiem jaunajā mācību gadā tiks piedāvātas ļoti dažādas ārpusklases aktivitātes:

• 2. un 3. klašu izglītojamajiem ir plānots baseina apmeklējums, kur viņi varēs iemācīties peldēt vai pilnveidos savas prasmes.

• 1. - 9. klašu izglītojamajiem tiks piedāvātas individuālās nodarbības visos mācību priekšmetos.

Izglītības iestāde izglītojamajiem piedāvā šādas interešu izglītības programmas:

• Vokālais ansamblis un solisti”

• Instrumentālais ansamblis”

• Leļļu teātris un teātris”

• Sporta spēles”

• Es - uzņēmējs”

• LEGO pasaule”

• Dzirkstele mākslā”

• Tautas deju ansamblis “Nebēdnīši”

• Aizraujošā angļu valoda”

• Jaunais inženieris”

• Tehniskā jaunrade”

• Latviešu tautas dzīvesziņa”

• English club”

• Valodu pasaulē”

• Dzimtās valodas noslēpumi”.

Tiskādu pamatskolā 4., 5., 7. un 8. klašu izglītojamie apgūst 2. svešvalodu – vācu valodu, 1. - 4. klases izglītojamajiem nodrošināta iespēja pēc mācību stundām nodarboties pagarinātās darba dienas grupā, kā arī visiem izglītojamajiem pieejama bibliotēka. Izglītības iestādē strādās skolotājs logopēds, speciālais pedagogs, karjeras izglītības pedagogs, pedagoga palīgs un medmāsa.

Šajā mācību gadā izglītības iestāde turpinās piedalīties Valsts projektā, veltītā Latvijas simtsgadei „Latvijas skolas soma”, kuras mērķis ir dāvāt iespēju visiem Latvijas bērniem un jauniešiem regulāri iepazīties ar profesionālās mākslas un kultūras klasiskajām vērtībām un laikmetīgajām izpausmēm, papildinot zināšanas un veidojot izpratni par norisēm arhitektūras, dizaina, teātra, mūzikas, vizuālās mākslas, dejas, literatūras, kultūras mantojuma un kinematogrāfijas jomās. Skolēni varēs apmeklēt vairākus koncertus, pasākumus, muzejus, izstādes, arhitektūras objektus, kultūras pieminekļus u.c.

Mēs lepojamies ar katru pedagogu un izglītības iestādes darbinieku, kuri jau gadiem turpina iesākto darbu pamatskolā, pilnveidojot izglītības iestādes dzīvi un bagātinot to ar jaunām idejām.

Mūsu nākotne ir mūsu bērni. Tādēļ iesim roku rokā, ģimene un skolotāji, lai ieguldītu nākotnē pašu labāko, ko spējam!

Tiskādu pamatskolas administrācija