7.-9.klašu skolēni devās uz Sakstagala Franča Trasuna muzeju "Kolnasāta"

Latvijas skolas soma
7.-9.klašu skolēni devās uz Sakstagala Franča Trasuna muzeju "Kolnasāta", kur viņiem tika novadīta muzejpedagoģiskā nodarbība "Pa Franča bērnības takām" programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros.
Skolēni tika iesaistīti aizraujošajā kvestā, un pildot 10 uzdevumus, paši izzināja Latgales zemnieku sētas tradicionālo apbūvi , aktīvi apmeklējot katru ēku un uzzinot, kas tajā tika darīts un ar kādiem priekšmetiem un rīkiem.

Pēc aktivitātēm muzeja vadītāja Inta Deksne uzdeva vairākus jautājumus par izpētes objektiem un iepazīstināja jauniešus ar garīdznieka, politiķa Franča Trasuna dzīvesstāstu un atstāto literāro mantojumu.
Pēc nodarbības visi izbaudīja aktīvo atpūtu muzeja teritorijā.
Paldies viesmīlīgai muzeja saimniecei Intai Deksne par interesantu un izzinošu nodarbību, Rēzeknes novada pašvaldībai par iespēju apmeklēt muzeju bezmaksas un skolas administrācijai par atbalstu.