Erasmus+ C4 virtuālās mobilitātes Turcijā

 No 2021. gada  26. aprīļa līdz 2021. gada 2. maijam tika īstenotas virtuālās mobilitātes, kuras organizēja  sadarbības skola “Yavuz Sultan Selim Fen Lisesi” Turcijā. Virtuālajās mobilitātēs piedalījās arī partneri no skolas Nacionālās koledžas “G. Ibrăileanuˮ Rumānijā un Tiskādu vidusskola Latvijā. Projekta aktivitāšu īstenošanai visi dalībnieki satikās Zoom platformā. No Tiskādu vidusskolas apmācību mobilitātēs piedalījās septiņi pedagogi un sešpadsmit skolēni. 

Virtuālās mobilitātes pirmajā dienā skolēni prezentēja savas mīļākās grāmatas un ieteica grāmatas lasīšanai. Projekta otrajā dienā skolēni no Turcijas parādīja prezentāciju par tēmu “Starpkultūras”, stāstīja par Turcijas cilvēku vārdu izcelsmi. Trešajā dienā skolēni lasīja pasaku “Brēmenes pilsētas muzikanti” un izpildīja uzdevumus par pasaku. Ceturtajā dienā visi dalībnieki tika iepazīstināti ar Turcijas valsts izglītības sistēmu. Piektajā dienā skolēni pilnveidoja savas informācijas komunikācijas prasmes un mācījās strādāt ar datorprogrammām Kahoot, Padlet, Hot Potatoes. Sestajā dienā tika rādīti video un prezentācijas par Turcijas ievērojamākajām pilsētām un vietām. Vizuālās mākslas skolotāja no Turcijas stāstīja un rādīja ebru zīmēšanas tehniku. Septītajā dienā Rumānijas un Latvijas skolēni rādīja prezentācijas un stāstīja par Lieldienu svinēšanas tradīcijām un skolēni no Turcijas stāstīja par reliģijas svētkiem Ramadan. Skolotāja Carmen Bulhac pastāstīja un parādīja prezentāciju par salu Ada Kaleh Rumānijā. Ada Kaleh bija neliela sala Donavā mūsdienu Rumānijā, kuru apdzīvoja galvenokārt Rumānijas turki un kas tika iegremdēta, būvējot dzelzs vārtu hidroelektrostaciju 1970. gadā. Projekta dalībnieki veica projekta dienu novērtēšanu. Kaut visas septiņas virtuālās projekta dienas pagāja ļoti ātri un interesanti, visi atzīmēja, ka tikšanās klātienē tomēr ir interesantākas un produktīvākas.  

Informāciju sagatavoja Erasmus+ projekta koordinatore Latvijā Olga Miseviča