20.decembrī programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros 7.-9. klašu skolēni noskatījās jauno latviešu mākslas  filmu “Janvāris” . Tas ir stāsts par patriotismu, pilsonisko atbildību un jauna cilvēka ceļu vēstures griežos. Filmas varoņi ir bezgala tālu no jebkādas politiskās dzīves, taču apstākļi liek viņiem nonākt politikas un vēstures krustpunktā -  1991. gada janvāra politiskajos notikumos.

Filma stāsta par Jazi un Annu, kuri filmē video sižetus par 1991. gada janvāri, par barikāžu laiku Rīgā, par Latvijas neatkarības iegūšanas laiku.

Pēc filmas noskatīšanās skolēni sapulcējās skolas parkā pie ugunskura un pie kārstas tējas tasītes apsprieda redzēto filmā, izteica savas domas gan par filmu, gan par vēstures notikumiem, dalījās ar iespaidiem.

Filma izraisīja dažādas emocijas un viedokļus. Dažiem filma patika, īpaši parādītas barikāžu konstrukcijas tuvplānā, vēsturisko un emocionālo notikumu savienojums, laba aktieru spēle, kā arī iekļauti tā laika dokumentālie video materiāli.

Bija arī tie, kam filma ne īpaši patika un viņi gaidīja no tās vairāk.

 


Drukāt