25.marts ir sēru diena, kad pieminam 1949. gada deportācijas upurus. 24.martā 5.-7.klašu skolēni tikās ar mūsu pagasta godo iedzīvotāju Aleksandru Ostrovsku, kuras ģimene 1949.gada 25.martā bija deportēta uz Sibīriju. Aleksandra pastāstīja skolēniem par visiem tā laika traģiskajiem notikumiem, par dzīvi svešzemē, par ilgām pēc dzimtenes, par atgriešanos mājās un par dzīves gudrību  - vienmēr mācīties, jo, jo vairāk tu zini, jo vieglāk tev ir dzīvē. Skolēni ar interesi un aizrautību klausījās Aleksandru Ostrovsku, uzdeva viņai daudz jautājumu un bija ļoti satraukti un aizkustināti par visu dzirdēto.Pārejās klases aktualizēja Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienu klases stundās.25.martā skolēni un skolotāji pulcējās pie piemiņas akmens Silmalā, lai pieminētu un godinātu komunistiskā genocīda upurus. Noliekot ziedus un aizdedzinot svecītes, apliecināja, ka atceramies drūmās vēstures lappuses, kas atstājušas neizdzēšamas rētas mūsu tautas liktenī.

 


Drukāt