Šī gada 19. oktobrī Tiskādu pamatskolas 8.- 9. klašu skolēni programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros devās braucienā uz Krāslavas Amatniecības centru, kur iesaistījās kokapstrādes un keramikas darbnīcās.

Keramiķis Valdis Pauliņš iepazīstināja skolēnus ar keramikas arodu, keramikas īpatnībām un ar iespēju aizkrāsot izstrādājumus no māla ar dažādām krāsām, izmantojot dažādus dabas materiālus. Skolēni izmēģināja sevi podnieka lomā un izgatavoja māla svilpauniekus keramiķa – profesionāļa vadībā. Visi ar interesi un aizrautību iesaistījās meistarklasē. Ekspozīcijā blakuszālē skolēni redzēja dažādus māla izstrādājumus – podus, vāzes, krūzes, šķīvjus, bļodas, svečturus un svilpauviekus.

Kokapstrādes darbnīcā , kuru vadīja Aivars Andžāns, piedalījās 14 skolēni. Skolēniem tika sniegta informācija par kokapstrādes jomu – koksnes izmantošanu, koksnes žāvēšanas principiem, dažādu koku cietību, faktūru, tekstūru, smaržu, mēbeļu ražošanu, kā labāk apstrādāt un uzturēt koksni.Pēc izzinošās daļas sākās praktiskā nodarbība. Skolēni izdedzināja ornamentus uz jau iepriekš sagatavota koka delīša, ko pēc tam paņēma sev līdzi par piemiņu. Visiem ļoti iepatikās darbnīca!!!

Mūsu skolēniem bija iespēja uzdot amatu meistariem jautājumus par amatnieku darbu, materiāliem, darba rīkiem un iekārtām. Paldies programmai “Latvijas skolas soma” par iespēju apmeklēt Krāslavas Amatniecības centru!

Jau atbraucot skolā, ekskursijas dalībnieki atzina, ka brauciens bija lietderīgs, informatīvs un aizraujošs.


Drukāt